על הבלוג — הכל בראש
מדעי המוח, תכנות, חברה, כלכלה, זכויות יוצרים וכל דבר אחר שעובר לי בראש

על הבלוג

תגיות:‏

למה אני צריך בלוג? זה כ"כ 2004 לשאול למה אני צריך בלוג… שאלה יותר טובה היא למה לא פתחתי בלוג עד עכשיו.

למה לא פתחתי בלוג עד עכשיו? אני יודע שזו לא סיבה אלא תרוץ, אבל זה באמת בגלל שלא היה לי זמן.

על מה אני הולך לכתוב? על מה שבא לי. בדרך כלל בא לי על דברים כמו פיתוח תוכנה, טכנולוגיה, מדעי המח, קצת פוליטיקה וחברה בישראל, אבל אני ממש לא מתחייב לכלום. אני אשתדל לשים תגיות הגיוניות כך שיהיה לכם קל להחליט מראש מה בא לכם לקרוא.

למה בעברית? נכון שאין בזה את הפאסון של לכתוב באנגלית, ונכון שחלק מהנושאים שאני מתכוון לכתוב עליהם הם קצת טכניים ובטח יהיה מעיק לכתוב עם english באמצע, ונכון שאני מוותר על 98.5% מהקוראים הפוטנציאלים שלי (זהירות, חישוב אצבע: 15 מליון קוראי עברית בעולם, וכמיליארד קוראי אנגלית…), ונכון שאני מקליד יותר מהר באנגלית, אבל: אני מתנסח טוב יותר בעברית, לרוב החברים שלי יותר נוח לקרוא בעברית וחשוב לי שיהיה להם נוח. יש המון בלוגים באנגלית, גם בנושאים שאני מתכוון לכתוב עליהם, ונראה לי שחלק מהמטרה שלי זה לפתח את הדיון העברי בנושאים האלה כי אני אוהב עברית. (יש טיעון אחד חזק מאוד בעד אנגלית, וזה ששני הנושאים העיקריים שלי, פיתוח תוכנה ומדעי המח, הם לא יחודיים לישראל או לדוברי עברית. לכן אני מוותר על אינטראקציה עם העולם הגדול ולא ברור האם הרווח שווה את זה).

אני מאוד אשמח לשמוע את דעתכם לגבי השפה: לכתוב בעברית או באנגלית?

FacebookEmailDeliciousShare


3 תגובות

1 שחר07.24.09 ‏בשעה 11:08 am‏

יישר כח!
לגבי השפה – אני בעד לא להתחייב לכלום, כתוב איך שמתחשק.

2 אמיר‏09.04.09 ‏בשעה 5:13 pm‏

אם אתה הולך לכתוב על מדעי המוח, אני מקווה שזה יהיה ברמה שאני אוכל להבין, ואשמח אם זה יהיה בעברית — רהוטה, אם אפשר. אני הגעתי לכאן בעקבות קישור לפוסט באנגלית על תצורת Apache, ככה שגם פוסטים כאלה לא מפריעים לי בתור קורא בבלוג.

3 פבל‏06.18.10 ‏בשעה 4:30 pm‏

שתי שפות – בחירה קשה? לי יש יותר אפשרויות…

השארת תגובה

ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>